Angielski dla dzieci

Nie od dziś wiadomo, że języki obce warto znać. Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, aby zacząć się ich uczyć w każdym wieku, jednak najbardziej efektywna jest nauka od najmłodszych lat. Wynika to z faktu, że dzieci z niebywałą łatwością chłoną wiedzę. Mają świeży i otwarty umysł, a także zapał do poznawania nieznanych dotąd rzeczy, dzięki czemu szybko zapamiętują nowe słówka i wyrażenia. 

Nasza szkoła językowa MAK realizuje zajęcia z angielskiego dla najmłodszych w Krakowie. Wiemy, jak istotne jest zadbanie o odpowiednią ścieżkę edukacyjną dziecka i chcemy temu sprostać. Dostosowujemy program oraz metody nauczania do konkretnych grup wiekowych, przez co zapewniamy efektywne lekcje, z których mali uczestnicy wiele wyniosą, a przede wszystkim będą chętnie w nich uczestniczyć.

Pierwsze spotkanie z angielskim

Prowadzimy zarówno zajęcia dla starszych dzieci, jak i lekcje angielskiego dla przedszkolaków w Krakowie, które często stykają się z językiem obcym po raz pierwszy. Zdajemy sobie sprawę z tego, że na tym etapie szczególnie należy zadbać o odpowiednie podejście i formę przebiegu spotkania. Konieczne jest bowiem pamiętanie o tym, że  chociaż dzieci rzeczywiście łatwiej przyswajają wiedzę niż dorośli, to szybko też się dekoncentrują. Żaden malec nie wyniesie nic ze sztywnej lekcji, podczas której jego myśli będą błądziły w innych kierunkach. Aby zatem edukacja była efektywna, trzeba zadbać o właściwie dobrane metody nauki.

Zajęcia językowe grupowe stacjonarne z Angielskiego
Zajęcia z języka Angielskiego dla dzieci i młodzieży

Rozumiemy, że kluczowe jest zainteresowanie dziecka i przykucie jego uwagi, dlatego prowadzone przez nas zajęcia z angielskiego dla dzieci na każdym etapie dostosowane są do ich predyspozycji. Do najmłodszych, którzy dopiero stawiają swoje pierwsze kroki w nauce, staramy się dotrzeć w przyjemny sposób, łącząc edukację z zabawą. Jak wiadomo, pamięć dzieci jest wzrokowa, dlatego wspomagamy się podręcznikiem opatrzonym mnóstwem ilustracji i kolorowych obrazków. Dzięki niemu nasi mali uczniowie automatycznie są w stanie przypisać poznane na zajęciach słówka do konkretnych rysunków, a tym samym lepiej je sobie utrwalić.

Odpowiednie podejście do dziecka w każdym wieku

W swoich metodach stawiamy przede wszystkim na wytworzenie przyjaznej atmosfery i bezpiecznej przestrzeni stymulującej naukę. Wiemy, jak łatwo jest zniechęcić dziecko do języka obcego. Nie chcemy, aby nasze lekcje odbywały się w napiętej atmosferze i kojarzyły się ze stresem. Stawiamy na przekazanie kompleksowej wiedzy w naturalny sposób. Pomagają nam w tym nie tylko odpowiednio dobrane podręczniki, ale również wykwalifikowani lektorzy, którzy w czasie lekcji angielskiego dla dzieci dbają zarówno o przekazanie młodym uczniom podstaw gramatycznych, ale też kładą nacisk na mówienie. Niezbędne jest bowiem przełamywanie barier językowych i oporów w używaniu języka od najmłodszych lat. Z tego powodu kadra pobudza dzieci do prowadzenia z początku prostych, a potem coraz bardziej zaawansowanych dialogów czy przemówień.

Nasza szkoła językowa MAK prowadzi zajęcia z angielskiego dla tych najmłodszych, jak i trochę starszych dzieci w Krakowie m.in. w Nowej Hucie, Prokocimiu i Bieżanowie. Dzięki swojej wieloletniej działalności na rynku wiemy, jak najskuteczniej nauczyć maluchy tego języka. W szkolnictwie stawiamy przede wszystkim na rozwijanie kompetencji mówienia i rozumienia ze słuchu. Potrafimy skutecznie dotrzeć do najmłodszych i sprawić, że nauka języka stanie się dla nich przyjemnością.